Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG zubu - dlouhodoby vliv 04.11.2017 11:21:28
Dobry den, rada bych se vas zeptala, jaky je vas nazor na pravidelne (kazdorocni) RTG zubu pri preventivnich prohlidkach, zejmena v souvislosti s informacemi, ze tento postup muze zvysit riziko nadoroveho onemocneni (napr. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4319947/). Dekuji
(Vložil(a): Katka V.)
Dobrý den,

Nemáme informace o tom, že by rtg snímek byl součástí každoročního preventivní zubního vyšetření. Pokud ale lékař potřebuje snímek provést, není nijak časově limitován. Může tedy provádět i zubní rtg každoročně, pokud zdůvodní jeho potřebu.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)