Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 08.12.2017 12:51:31
Přeji příjemný den,už velmi dlouho se peru s bolestmi břicha, několikrát fibroskopie, přeléčení helicobaktera. Bolesti přetrvávají. Před 14 dny jsem byla na CT urotraktu,bez kontrastní látky. Dnes jsem opět podstoupila CT břicha se zaměřením na slinivku s podáním kontrastní látky. Já se nemůžu teď zbavit šíleného strachu, co to vyšetření mohlo způsobit. Tak krátce po sobě 2x vyšetření CT. Je to nějak nebezpečné?
(Vložil(a): Marcela L.)
Dobrý den,

Pokud se řeší dlouhodobé problémy s bolestmi břicha, je i opakované CT této oblasti zcela odůvodněné a nemá smysl se trápit s velikostí ozáření. Ani takto krátce po sobě není vyšetření nebezpečné.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)