Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 25.04.2018 10:05:15
Dobrý deň,
chcem vás poprosiť o informáciu - aspoň približnú, čaká ma totiž vyšetrenie brucha s kontratstnou látkou (reflux, hiatova hernia) v polohe "dolu hlavou" - má ísť o snímku najprv v stoji z predu a následne ležmo zo zadu (čiže min. asi 2x snímka) - asi akej dávke budem vystavený..? prosím aj o odhadovanú informáciu.. veľmi pekne ďakujem
(Vložil(a): Fero)
Dobrý den,

opravdu hrubý odhad: jednotky mSv, může to být i 10 mSv efektivní dávky.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)