Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 19.08.2018 23:18:07
Dobrý deň,
Bol som na CT vyšetrení hrubého čreva (kolonografia). Po vyšetrení som sa pýtal akú dávku žiarenia som dostal. Bolo mi povedané že 262 dlp. Dá sa z toho určiť efektívna dávka ? Podľa informácii z internetu sa DLP dá vynásobiť konverzným faktorom ktorý je pre brucho 0.015 a vyjde mi z toho efektívna dávka.
Vychádza mi to len 3.9mSV. Robili mi CT v polohe na bruchu aj chrbne s kontrastnou látkou v žile. Môže byť v mojom prípade efektívna dávka takto nízka ? CT bolo Toshiba Aquilion One s 320 radovým detektorom
Ďakujem za odpoveď
(Vložil(a): Ivan Malý)
Dobrý den,

informace o obdržené dávce prosím žádejte na pracovišti, kde jste byl ozářen.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)