Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Časté rentgenování 24.09.2018 22:02:26
Dobrý den dnes jsem byl na rentgenu pravé ruky od lokte ke konečkům prstů po autonehodě po páté v krátké době+tunel vždy byl snímek rentgenu udělán cvak a hotovo dnes byl dělán snímek první jako vždy okolo vteřiny a druhý okolo 8 až 10 vteřin nechápu proč druhý snímek trval tak dlouho ochranu jsem nedostal nikdy proti ozáření obsluhujícího který rentgen dělal jsem se ptal jestli není škodlivé více rentgenů/snímkování bylo mi s úsměvem řečeno že jsou to malé dávky a že je tam se mnou já mu odpověděl ano je tam se mnou ale schovanej za sklem které ho chrání před ozářením ptám se tedy kolik je možné nastavit nejvíce na rentgenu při snímkování a pokud je snímkování zhruba 1 snímek vteřinu a druhý 8 až 10 vteřin což jsem slyšel že rentgen stále jede/pracuje tak mi to připadalo jako když si obsluhující rentgenu říkal já ti přidám naplno at si to užiješ mohu mít nějaké zdravotní/fatální problémy díky za odpověd
(Vložil(a): FRANTIŠEK SISAF)
Dobrý den,

dávka při RTG končetin je opravdu velmi nízká a ani při opakovaných snímcích nehrozí "zdravotní/fatální problémy". Délku expozice a kvalitu provedení snímkování nelze pouze z Vašeho popisu kvalifikovaně posoudit.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)