Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 05.10.2018 08:05:55
Dobrý den, od letošního ledna 2018 jsem právě nyní po 3 břišní operaci. Vše se týká střev. K dnešnímu dni jsem od ledna podstoupila 6x rentgen dutiny břišní. 2 × Ct břicha, 3x snímek srdce a plic, 4x snímky páteře, 2 x snimek hlavy,1 x Ct hlavy. Nevím zda těch rentgenu nebylo vice.jiz si vše nepamatuji
Během 2 - 3 mesicu mě čeka jeste konečná operace břicha. Opět predoperacni vyšetření a rentgen. Možná další rentgeny po operaci. Snažím se na vše nemyslet, ale jsem již vyděšena. Co bude dál a zda se toto záření za rok neprojeví nějakým nadorovym bujěním. Dekuji Jana(Vložil(a): Jana Černá)
Dobrý den,

V případě Vašeho onemocnění se opakovanému rentgenování nevyhnete. Ani, taková expozice neznamená, že byste se měla obávat nádorového bujení.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)