Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 16.01.2019 11:59:30
Dobrý den,
v roce 2017 jsem měla tato RTG vyšetření
18.9. mamograf
31.10. Rtg endoprozéz /dvě kolena a kyčel /
8.11 rtg břicha.
V roce 2018 jsem
absolvovala násl. RTG vyšetření
16.10. RTG břicha
22.11. RTG obou kolen a kyčle a RTG bederní páteře / běžná koltrola po endoprotézách /
20.12. RTG plic / komlikovanější oboustranný zánět průdušek /
15.1. 2019 jsem absolvovala další RTG kolene, kyčle a bederní páteře/ . RTG bylo provedeno po pádu na schodech. Podle tabulky https://www.sujb.cz/radiacni-ochrana/zajimavosti-z-praxe-radiacni-ochrany/pouzivani-rentgenu-lekarske-ozareni/
jsem zjistila, že u bederní páteře má být doba odstupu mezi RTG 7 měsíců. Já měla RTG bederní páteře 22.11.2018 a po pádu hned 15.1.2019
Chtěla bych se zeptat, zda těch RTG, které byly prováděny téměř za sebou a ta dvě vyšetření RTG bederní páteře nemohou mít vliv na můj zdravotní stav. Vždy, když mi ? hrozí? RTG, tak to zkouším nějak ? uhrát? ,ale vždy je mi řečeno, že dávky nejsou tak vysoké.
Ráda bych Vás požádala o odbornou odpověď.
Ještě jednou děkuji za čas, který mému dotazu věnujete.
Mgr. M. Krejčová

(Vložil(a): E.Krejčová)
Dobrý den,

odstupy mezi vyšetřeními se doporučují jen v případech, kdy lze rtg odložit. V popisu vyšetření, které jste absolvovala je zřejmé, že se u Vás povětšinou jednalo o akutní onemocnění, které bez rtg nešlo vyřešit. Mohu Vás ale uklidnit, že rtg, které byly prováděny za sebou a ani vyšetření RTG bederní páteře, nemohou negativně ovlivnit Váš zdravotní stav.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)