Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 28.09.2019 12:58:08
Dobrý den, je mi 22 let a nedávno jsem absolvoval ohledně bolesti břicha asi 2x rtg plic, 1x rtg břicha, 1 rtg páteře a taky ct břicha a malé pánve, chci se zeptat jakou dávku jsem dostal zhruba a je nějaká hrozba do budoucna ? Mám z toho docela strach..Předem děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Dávku, kterou jste obdržel by Vám mělo sdělit pracoviště, které výkon provedlo.
Nicméně mohu Vás uklidnit. Diagnostická vyšetření, i pokud jsou provedena opakovaně neznamenají hrozbu do budoucna.
Předpokládáme, že vyšetření byla indikována a k ozáření došlo proto, jak i sám píšete, z důvodu zjištění příčin bolestí v oblasti břicha.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)