Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 05.10.2019 12:45:15
Dobey den, byl jsem na Ct břicha a malé pánve , na CT jsem projel asi 3-5x od pánve až na břicho a teď nechápu, jak se to počítá , jestli jedno projití od spodu nahoru je 20msv nebo dohromady? Volal jsem a řekli, ze moje dávka , kterou jsem dostal byla 20Gy, jak to mám chápat? Díky za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

v tom nemůžeme pomoci, důležitá není vlastní hodnota, "číslo 20", ale veličina, ve které Vám vaši dávku sdělili. Podle jednotky to vypadá, že by se mohou jednat o dávku ve vyšetřovaném orgánu?

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)