Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 31.01.2020 20:25:18
Dobry den, byla jsem 23.1.2020 na rentgenu patere, celkem osm snimku. Pote jsem se docetla, jak muze byt rtg zareni skodlive. Ze muze zpusobovat zhoubne nadory apod. V minulosti mi byla rentgenovna kostrc a mocove cesty, jednou prst, parkrat zuby. Vazim 57 kg, merim 165 cm. Zejmena posledniho rtg lituji, sla jsem k ortopedovi s bolesti krcni patere a kostrce. Udelali mi osm snimku cele patere. Nemohu z toho spat. Snazime se s partnerem o dite. Muzete mi prosim napsat jak velkou zatez me telo dostalo a zda je schopno se zregenerovat a co delat pro to abych se vyhnula pripadnym vaznym onemocnenim? Dekuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Nemusíte se obávat, dávka záření při RTG je velmi nízká, žádné riziko Vám nehrozí. Při RTG snímcích, které jste absolvovala je dávka nízká, vážné onemocnění v žádném případě nehrozí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)