Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Časté rentgenovaní 28.05.2020 17:01:38
Dobrý den.Na konci měsíce dubna jsem byla na velkém rentgenu zubu, měla jsem problém se zubem,ale ošetřeni nebylo u mého zubního lékaře.Po 28 dnech jsem byla na preventivni prohlídce u své zubní lékařky a ta mi dělala taky velký rentgen. Mam velké obavy ,že toho záření bylo hodně.Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

požadavek na rentgenové vyšetření je v gesci lékaře; lékař rozhoduje jaký typ rentgenu a jak často bude rtg vyšetření provedvedeno.
Co se týká velikosti ozáření, nemusíte mít obavy. Dávky záření i ze stomatologického i "velkého" rentgenu (provedené i opakovaně), Vám uškodit nemohly.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)