Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 07.09.2020 11:15:07
Dobrý den, prosím jaký je rozdíl mezi CT a PET CT?Mam za sebou asi15rtg plic, CT, PETCT a mam jit opet na PETCT.To vše během roku. Po chřipce a lehčí pneumonii se mi objevila voda na plicích.Po užití ATB voda zmizela, ale lékaři stále neví z čeho se tvořila.Proto opět PET.Není už záření příliš?Před 20 lety jsem se léčila na onkologii.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

PET/CT je kombinace výpočetní tomografie (CT) s pozitronovou emisní tomografií (PET). K PET je třeba sice navíc podat radioaktivní látku, ale neobávejte se, nejedná se o dávku, která by Vás ohrozila. Výkon umožní současně zobrazit funkci a strukturu plic, což může být pro účely další léčby důležitá informace.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)