Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: caste rentgenovani 11.10.2020 11:48:25
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - trpím refluxem jícnu a ztíženým polykáním - pro mé uklidnění mě lékař zaslal na rtg polykacího aktu (pila jsem při vyšetření jakousi tekutinu). Zajímalo by mě, zda jsem vystavená zvýšenému riziku onemocnění rakovinou jícnu? A to i v kontextu jiných rtg vyšetření, která jsem během 3 let podstoupila? (několikrát u zubaře, 2x noha ve stejném místě, plíce). Trochu si teď vyčítám, zda bylo opravdu nutné na rtg polykacího aktu chodit. Za Vaši odpověď děkuji předem.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

vyšetření jícnu, které jste absolvovala, přispělo jen minimálně k pravděpodobnosti zvýšení stochastických účinků, mezi které patří i rakovina jícnu.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)