Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Časté rentgenování 16.11.2020 17:22:44
Dobrý den,
od konce srpna se léčím s ledvinovým kamenem.
Během 2,5 měsíce jsem byl 6x na RTG břicha, 1x na RTG plic (nechápu proč), a 3x na CT vyšetření břicha. Není to za tak krátkou dobu již příliš mnoho? Plyne mi z toho nějaké zvýšené riziko?
Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

SÚJB nepřísluší se vyjadřovat ke správnosti indikace, ani k intervalům mezi vyšetřeními. Předpokládáme, že všechna vyšetření byla zdůvodněna a jsou přínosná pro řešení léčby ledvinových kamenů.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)