Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 14.12.2020 10:28:36
Dobry den, byla jsem v jeden den na rentgenu spodni patere a panve-4 snimky (zepredu a zboku) a rekli mi ze davka je 440mGrey/cm. Prosim co je to za informaci? Jakou davku jsem tedy mohla dostat? (cekala jsem odpoved v jednotkach). Je to bezne cislo? Dekuji za odpoved
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

ano, je to možné, jedná se o veličinu KAP (plošná dávka, resp. kerma), v takovém případě je jednotka mGycm2. Jedná se o standardní velikost dávky u vámi absolvovaných vyšetření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)