Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 08.01.2021 07:50:29
Dobrý den, mám implantovaný Reveal (podkožní holter srdce) a mám jít na mamograf (preventivně ve věku 45 let). Současně mě zlobí rameno a měla bych jít na RTG levého ramene. V jakém časovém intervalu je možné obě vyšetření podstoupit i s ohledem na výše jmenovaný Reveal. (Reveal mám od 11.2018 -a budu ho mít pravděpodobně do konce tohoto roku 2021) Děkuji předem za brzkou odpověď.
S pozdravem
Monika M.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

to, že máte podkožní holter srdce je nutné předem oznámit na pracovišti, které vám bude provádět mamografický skreening a rtg ramene.
Pokud je nám známo, kontraindikace, ani časový interval není vyžadován.
Ale např. u vyšetření magnetickou rezonancí (MR), kdy je implantovaný kardiostimulátor, stenty nebo svorky apod. je třeba dokládat MR kompatibilitu.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)