Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 03.03.2021 03:12:52
Dobrý den, chci se zeptat: dnes jsem byl na rentgenu plic (zepředu a z boku), předtím jsem dlouho žádný rentgen neměl - pár hodin poté, co jsem přišel z vyšetření domů mi vyrazilo jakoby vyrážka na celé pravé tváři (jako spálenina od slunce) - může to být nějaká alergická či jiná reakce na onen rentgen? Děkuji za odpověď. MM.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nikdy jsme se s žádnou alergickou reakcí nesetkali, zvláště když je dávka tak nízká jako u rtg plic ve 2 projekcích.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)