Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Rentgen využívaný mimo zdravotnictví 28.04.2021 15:32:46
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vliv na zdraví rntg přístrojů mimo zdravotnictví používaných na letištích, vstupech do soudních budov, na celnicích apod. Pokud u nich (v jejich blízkosti) tráví zaměstnanec většinu pracovní doby, může to mít nějaké negativní dopady na jeho zdraví? Nevšimla jsem si, že by byli nějak chráněni. Sice není dávka záření velká, ale zase je "dlouhá", když spočítáme délku pracovní doby a počet dnů, měsíců a roků v zaměstnání bez ochranných prostředků.
Moc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávka, kterou obdrží obsluha rtg přístrojů používaných na letištích, vstupech do soudních budov, na celnicích, ve věznicích je velmi nízká, nižší než např. obsluha např. zubního intraorálního rentgenu. Není důvod se domnívat, že profesní ozáření má negativní dopad na zdraví.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)