Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Vliv záření 29.06.2021 14:11:23
Dobrý den,zhruba za týden mám absolvovat na pracovišti nukl.medicíny metodu spect/ct a dynam RTG.Jak prosím je nebezpečné toto vyšetření napouštění rad.látky do žil když jsem podstoupila kvůli covidu před cca 3 měsíci několik rtg plic a před týdnem rtg kolene?Dost se obávám,děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

vyšetření na pracovišti nukleární medicíny určitě absolvujte. Nemusíte mít obavy, že by dávka po několika rtg plic a rtg kolene, která je velmi nízká, znamenal komplikace pro Spect/CT.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)