Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Oblickovy kamen / caste CT a RTG 02.07.2021 09:57:09
Dobry den,

16.aprila som mal robene CT vysetrenie kvoli oblickovemu kamenu.Nasledne som sa mal hlasit na kamenovej poradni , kde sme sa dohodli na rozbijani razovou vlnou (zameriava sa pomocou rtg).
V polovicke juna som mal rozbijanie, no v noci som dostal oblickovu koliku a bol som odvezeny do nemocnice , kde mi okamzite robili dalsie CT a kvoli upchatym mocovodom a zapale oblicky mi urobili nefrostomiu. Po tyzdni som sa hlasil na kontrole, kde mi robili opat rtg, aby sa pozreli, kolko este kamenov je v mocovode o tyzden na to dalsi rtg, ktory ukazal cisty mocovod (v oblicke ostal polovicny kamen).

Doktorka mi povedala, ze este skusime 2x opakovat razovu vlnu (cize dalsie rtg ziarenia) kazdy tyzden. Na zaklade vysledku sa uvidi ci pojdem na rozbijanie laserom , co je sice pod narkozou , ale bude len pocas jedneho sedenia...

Inymi slovami v priebehu necelych 2 mesiacov som mal 2xCT a 3xRTG , pricom este dalsich aspon 3xRTG ma cakaju.

Mal by som podla Vas dalej absolvovat rozbijanie vlnou (cize + dalsie rtg) alebo radsej ist na rozbitie laparoskopicky laserom ?

Dakujem
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

podle mého názoru není rozbíjení rázovou vlnou kontraindikované.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)