Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Časté vyšetření CT plic 21.08.2021 22:08:47
Dobrý den. V polovině února jsem absolvoval vyšetření CT plic, následně v březnu rtg plic, v dubnu opět rtg plic a včera opět rtg plic a koncem srpna bych měl absolvovat srovnávací CT vyšetření. Je takto časté vyšetření bezpečné nebo bych měl žádat raději MR plic,abych eliminován vzhledem k hrozící diagnóze viz níže zbytečně ozarovani? Srovnávací vyšetření plic nyní ošetřující lékař potřebuje k potvrzení diagnózy sarkoidoza a vyloučení centrálního Tumoru plic. Děkuji. P.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

výběr vyšetřovací metody doporučuji ponechat na lékaři. Z hlediska radiační ochrany není opakování snímku plic nebezpečné.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)