Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

caste rentgenovani 09.06.2008 17:32:28
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jaka je maximalni davka Rtg v mSv za rok? Kdyz mi bylo 15let, byla jsem nekolikrat opakovane rentgenovana kvuli kolenum a kyclim, pricemz jsem byla u vice lekaru a kazdy si delal snimek sam svuj, takze tak 5x kolena a 4x kycle. Dále v témže roce celá záda a po vypiti kontrasni látky rtg apendixu. Záleží jaký je rozestup mezi jednotlivymi rtg nebo ne? Myslite, ze mi neco hrozi?
Dekuji za odpoved.
(Vložil(a): Pavla Savkova)
Pro lékařské ozáření není stanovena žádná maximální dávka za rok, není tedy stanovena žádná hodnota jednotlivé ani součtové dávky, která nesmí být překročena. Rtg záření se v těle nekumuluje a není stanoven žádný rozestup mezi jednotlivými výkony.

Předpokládám, že všechny výše uvedené radiologické výkony byly provedeny standardními postupy a byly lékařem indikovány, tzn., že jejich účelem bylo stanovení diagnózy a léčení zdravotního problému, který jste měla.

Mohu vás ujistit, že ve vašem případě není důvod se obávat, že ozáření, které jste absolvovala by mohlo ohrozit vaše zdraví.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)