Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Sčítání RG 11.10.2021 13:43:16
Dobrý den, podstoupila jsem vícekrát CBCT a ještě mě v průběhu let čekají. Chtěla bych se zeptat jestli když jsem měla před 5lety třeba 6CBCT jestli záření z tela výpravná? Nebo se stále scita? Jakoze třeba za 10let budu mít celkem 2SV z ozáření CBCt nebi to výprchava a proto je lepší rengeny mezi těsnou dělat z odstupem času ? Dekuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

takto jednoduše odpovědět na Vaši otázku nelze. Obecně platí, že provádět rtg snímkování se má v době, kdy je třeba je provádět. Nemá smysl si jako pacient "ordinovat" odstup mezi vyšetřeními. Pokud radiační zátěž z jednotlivých snímků sčítáme, a to lze jen pokud se jedná stále o stejnou veličinu, není interpretace součtové hodnoty tak jednoduchá, jak popisujete. Lidské tělo se s každou aktuální radiační zátěží vypořádává, ale to neznamená to, že rtg z těla vyprchává. Nelze ani říci, že když za 10 let dostanu v součtu 500 mSv, projeví se u mne účinek těchto 500 mSv 10tý rok.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)