Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Dotaz k dávce vyšetření CT 11.11.2021 20:22:18
Dobrý den,

momentálně mám za sebou v jednom roce 2x rtg plic, 1x rtg páteře a rtg zubu + ct bricha s kontrastní látkou. Bohužel mám zvláštní potíže na plicích, ale nikoliv nějak progresivního, co se týče doktorů, tak mi navrhli preventivní CT (konkretně HRCT) v následujících měsících, někdy po novém roce. Jde o to, že se nejedná o přímou indikaci s jasným problémem, spíš jako prevence, ale váhám, zda žít normálně a při zhořšení na HRCT jít a nebo jej pro klid duše absolvovat. Každoročně chodím jinak na rtg páteře. Z vašeho hlediska se jedná o zbytečné vystavení se záření? Děkuji moc za odpoved.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

ne, tak, jak to popisujete, se nemyslím, že se jedná o zbytečné vystavení se záření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)