Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 14.11.2021 00:27:32
Dobry den. V ramci jedne klinicke studie maji byt behem 1 roku provedeny 4 PET/CT vysetreni. Odpovida to asi 100mSv - dle zjisteni z internetu. Jak byste zhodnotili takovou vysokou davku. Jak moc vzroste pripadne riziko rakoviny v pozdejsich letech - radeji procentualne nebo slovne. Za kolik let by se takovato davka mohla negativne projevit na zdravi. Dekuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

úhrnný koeficient nádorů vedoucích k smrti se udává 5 % na 1 Sv celotělového ozáření. Vznik nádorových onemocnění má pravděpodobnostní charakter, neznamená tedy, že u každého ozářeného se účinek záření s určitostí projeví. Pokud se projeví, vždy až po době tzv. latence, která se pochybuje mezi cca obdobím 5 let (u nádorů štítné žlázy) až po dobu cca 10 let (u nádorů plic).
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)