Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

OPG u dítěte bez ochranného límce 03.12.2021 04:54:30
Dobrý den, včera byl syn (8 let) na OPG na stomatologické klinice 1.lf. Při vyšetření mu nebyly dány žádné ochranné pomůcky, límec ani vesta. Jaká je prosím dávka záření tohoto vyšetření obecně a jaké je riziko poškození štítné žlázy, pokud nebyla chráněná? Moc děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

použití límce se při OPG nedoporučuje. Riziko poškození štítné žlázy je velmi nízké.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)