Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Časté rentgenování 10.12.2021 10:37:09
Dobrý den, byla jsem na třech klinikách na konzultaci na rovnátka, z čehož mi na každé dělali OPG (rtg kolem hlavy, snad jsem použila správnou zkratku) + ještě snímek zubů se skusem. Mám strach, že jsem se vystavila velkému množství záření a že mě to do budoucna ohrozí. Našla jsem na internetu nějaké studie, že stačí 6 RTG zubů a zvyšuje se silně pravděpodobnost tumoru štítné žlázy či mozku. Prosím o nějaké vysvětlení, jsem opravdu vyděšená. Děkuji předem
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

není nám známa žádná relevantní studie, která by dokazovala, že 6 RTG zubů a zvyšuje se silně pravděpodobnost tumoru štítné žlázy nebo mozku.
Snímkování zubů (i OPG) patří k takovým ozářením, kdy riziko je zanedbatelné.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)