Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Dotaz - RTG a CT 16.01.2022 09:11:05
Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně škodlivosti RGT a CT vyšetření. Je mi 37 let, v průběhu života jsem podstoupila několik OPG snímků u zubaře (možná i 6x horní a dolní čelist) a nyní CT angiografie plic s kontrastní jodovou látkou pro vyloučení plicní embolie po Covid onemocnění. Můj dotaz zní, jak velké riziko pro mě znamená příjmuté záření z výše uvedených vyšetření. Ohledně CT vyšetření plic (angiografie), do budoucna plánuju těhotenství. Může toto vyšetření do budoucna negativně ovlivnit těhotenství případně kojení? Je zvýšené riziko rakovinu prsu nebo plic po CT angiografii plic? Děkuji.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

vyšetření, která jste absolvovala nejsou pro Vás škodlivá. Riziko vyplývající z ozáření je nízké, negativně neovlivní těhotenství, s případným kojením vůbec nesouvisí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)