Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 05.03.2022 09:38:03
Dobrý deň.
Môj 4 ročný syn podstúpil za posledné dva roky 4x RTG bedrových kĺbov,kvôli opakujúcim sa výpotkom. Mám strach,či RTG nemôže ovplyvniť v budúcnosti jeho pohlavné orgány,keďže pri tomto vyšetrení nie je možné dať ochrannú zásteru. Ďakujem pekne
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

rtg kyčlí je zdůvodněné sledováním výpotku, který se v kyčelních kloubech u syna opakovaně vytváří. Dávka ze 4 rtg vyšetření kyčlí, i přes to, že nemohlo být použito stínění gonád, je nízká a nemůže negativně ovlivnit pohlavní orgány.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)