Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 09.04.2022 13:35:21
Dobry den, za zivot jsem podstoupila jiz opravdu hromadu RTG vysetreni. Nyni mam v ruce zadanku na CT dutin a ja uz se bojim na rentgen opet jit,ackoli mam s pravou stranou dutin vlekly 2 lety problem. Jsem celiak,podstoupila jsem jiz 2x CT bricha, 1x CT hlavy po otresu mozku, 1x RTG plic, 4x RTG hornich koncetin (polamana zapesti), 1x paty, a 1x RGT patere. K tomu take snad cele telo MR kvuli bolestem leve nohy (podezreni na RS), az po letech zjistit gynekolog pricinu v ale poskozeni nervu v pateri. A to ani nevim,zda jsem na nejaky RTG nezapomenula. Je mi 35 let. Mam z dalsiho ozarovani strach.. mam ale take vlekle bolesti dutin,ktere me dennodenne doprovazi.. muzete mi prosim poradit,dekuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

vyšetření absolvujte, pomůže vyřešit onemocnění dutin. Nemějte z ozáření strach, diagnostická vyšetření neznamenají vysoké dávky.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)