Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: Časté rentgenování 28.04.2022 11:29:03
Dobry den, prosim od lenla tohoto roku jsem s odstupem par tydnu obsolovovala 4xrtg srdce plice, 1x spect myokardu a dnes opet rtg hrudni patere. 1xrtg srdce plice bylo po kovidu ale ty dalsi byly bohuzel asi zybtecne. Mam tlaky na hrudi, ale zjistilo se, ze pravdepodobne od uzkostne poruchy, e v nemocncici me sestra neupozornila, nemela jsem sundanou podprsenlu, tak me blikla hned znova, takze 2x za sebou, pak po 14 dnech zase, nasledoval po mesici spect a dnes rtg hrudniku. Me uzkosti to naopak jeste pritizilo. Myslite, ze zareni z techto vsech rtg snimku neni do budoucna nebezpecna? Na stitne zlaze mam uzliky a beru leky.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávka z rtg vyšetření srdce a plic je velmi nízká, ani opakované snímky nepředstavují pro vás riziko, a to ani pro štítnou žlázu.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)