Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani 13.10.2008 12:30:59
DObrý deň, rada by som sa spytala, ci RTG lebky syna po 2,5 roku od poslednej snimky sa da povazovat za rizikovu v zmysle zvyseneho rizika rakoviny, leukemie alebo rakoviny stitnej zlazy. Syn ma 8 a pol roka, teraz v lete absolvoval rtg lebky (2 snimky), predtym v 04/2006, 1 rtg lebky. Je totiz "urazovy hlavovy typ", takze sme s nim boli na pohotovosti a lekari automaticky posielaju deti na rtg.
Dakujem za odpoved

(Vložil(a): zuzana biročáková )
Dávka, kterou váš syn obdrží při provedení 2 snímků lebky je velice malá (0,2 mGy ; 1 Gy je jednotkou dávky(. Obecně jsou dávky z radiologických výkonů na tak nízké úrovni, že nemůžeme předpokládat, že by mohly vyvolat rakovinu. Zvýšené riziko vzniku nádorů je popisováno u pacientů léčených zářením v radioterapii, kdy jsou aplikované dávky v desítkách Gy, tedy mnohonásobně vyšší.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)