Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani 15.10.2008 19:25:12
Dobrý den,
jsem po úrazu hlavy s krvácením do mozku.Během dvou měsíců jsem absoluvovala celkem 5 CT vyšetření hlavy.Plánuji rodinu a ráda bych věděla zda absoluvovaná vyšetření mohou negativně ovlivnit těhotenství a jak dlouho po posledním CT vyšetření je plánované těhotenství bezpečné"?
Předem děkuji za rychlou odpověď i Váš čas.P.Černá


(Vložil(a): Anonym)
Provedená CT vyšetření hlavy v žádném případě nemohou negativně ovlivnit plánované těhotenství, není nutné též stanovovat a dodržovat interval mezi vyšetřením a případnou koncepcí, resp. otěhotněním. Až v případě těhotenství je nutno rtg vyšetření (a to především v oblasti malé pánve) pečlivě zvažovat. Ozáření u těhotných žen může být, podle § 60 vyhlášky č. 307/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, provedeno v neodkladných případech nebo z důvodu porodnické indikace.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)