Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Nadměrné rentgenování u zubaře 22.07.2022 13:02:05
Dobrý den, moje dcerka(7let) byla na vstupním vyšetření u nové zubařky. Nejdřív jí udělala panoramatický snímek chrupu a asi po deseti minutách dva separátní rentgeny dvou zubů, které se jí nezdály.Tvrdila, že dávka záření je nízká a přirovnávala to ke konzumaci dvou banánů. Je dávka záření po třech rentgenech opravdu zanedbatelná? Četla jsem, že časté rentgenování u zubaře zvyšuje riziko nádoru mozku. Nebo měly dřív rentgen nastaveny na větší davku záření?
Děkuji za odpověď
S pozdravem
Marie Kratochvílová
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávky z rtg vyšetření zubů, a to i z OPG, tedy ze 3 zubních snímků jsou velmi nízké. Lze říci, jak Vám správně řekla paní doktorka, ozáření je zanedbatelné.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)