Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Dotaz na ozáření. 17.09.2022 22:29:31
Dobrý den, prosím o odpověď. Vzhledem ke vzniklým zdr. potížím jsem podstoupila ERCP, laparoskopii žlučníku, další nepříjemné výkony a po gynekologické kontrole mi byla zjištěna zvětšená děloha a přednádorový nález na děložním čípku. Za 4,5 měsíců jsem prošla 7x RTG břicha, 1x RTG plic, 2x CT hlavy a 1x lumbální punkci do páteře pod CT. Vše ve vysokých dávkách vzhledem k mé váze 99kg, 56 let. Nyní mám podstoupit CT vyšetření celého břicha s kontrastní látkou, ale obávám se, zda už toho nebylo moc a zda to může mít vliv na předonkologické gyn.problémy? Velmi prosím o odpověď, zda tolik ozáření je ještě bezpečné a mohu ještě bezpečně jít na CT břicha? Nemůže mi tolik ozáření uškodit na onkogynekologické potíže?
Velmi děkuji a přeji vše jen to dobré.
Hana K.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

absolvovaná rtg vyšetření negativně neovlivní Vaše onkogynekologické potíže. Doporučujeme CT vyšetření břicha neodkládat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)