Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: Časté rentgenování 09.01.2023 10:08:58
Dobrý deň.
Rada by som sa opýtala ešte na cestovanie v lietadle, ak je veľmi časté povedzme - 5x do roka dlhšie lety - 5-8hod + rontgenovanie zubov do roka asi 2x. Toto má nejaký vplyv na moje zdravie? Prípadne to môže niečo vyvolať?
Ďakujem pekne.
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

cestování letadlem, s frekvencí a délkou letu, jak ho popisujete by mohlo znamenat efektivní dávku cca 1 mSv, intraorální snímkování 0,010 mSv. Taková efektivní dávka je velmi nízká, neovlivní negativně váš aktuální zdravotní stav.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)