Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 12.01.2023 15:42:31
Dobrý den, poslední měsíce jsem podstoupila spoustu rentgenování a CT vyšetření, rentgeny zubů na začátku roku 2022, dále v srpnu rentgen plic a dutin, v říjnu opět rentgen plic, v listopadu , rentgen plic a srdce před operací, po operaci CT z kontrastem plic pro podezření na embolii, konec prosince CT mozku a krční páteře, za týden na to rentgen dutin. Teď mám hrozny strach že mám nemoc z ozáření, neustále jsem vyčerpána, je mi na zvraceni, mám zvýšené teploty , zažívací problémy a celkově se necítím dobře . Mohly ni tyto vyšetření ublížit?
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

mohu Vás uklidnit, součtová dávka z "vašich" diagnostických vyšetření je natolik nízká, že je vyloučené, aby způsobila nemoc z ozáření. Vyšetření, která jste absolvovala Vám nemohou ublížit. Klinické příznaky, které popisujete jsou projevy jiného onemocnění, nelze je přičítat ozáření z rtg vyšetření.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)