Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 10.02.2023 12:09:18
Dobrý den, prosím mohu se zeptat, jaké dávky záření jsem cca do těla dostala při loňských vysetrenich? Prosinec2021 rtg srdce plíce, leden 2022 rtg srdce plíce, únor 2x rtg srdce plíce, březen spect myocardu, kde je psáno 99mTc MIBI801 MBq a 201 T1 112 MBq i.v., duben rtg hrudní pater, červenec rtg krční pater a listopad lymfoscintigrafii, tak mi nikdo neuvedl jaká latka a kolik mi bylo do podkozi dolních končetin aplikováno, výsledek jsem měla telefonicky, s tím ze v souhlasu bylo psáno za aplikace velmi malé dávky záření. Snažím se uklidňovat, ale mám trochu obavy, ze spousta vyšetření zasahovala oblast hrudníku, jestli to nemůže mít negativní vliv, co se týká potencionalniho rizika vzniku rakoviny do budoucích let, je mi 35 let. Mám ještě teď v únoru absolvovat CT mozku s kontrastem a to uz jsem se úplně vyděsila, aby to uz nebylo přespříliš. Děkuji za odpovědi jinak dřívější léta občasný rtg kotníku nebo páteře , ale nikd dne tolik rentgenu za rok jako loni. Díky a přeji pěkný zbytek dne
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

pokud vyřadíme všechna vyšetření rtg srdce plic, lymfoscintigrafii a rtg kotníku (dávka z těchto vyšetření je nízká a můžeme považovat za zanedbatelnou), je můj přibližný odhad ostatních vyšetření v jednotkách mSv.
Doporučuji plánované vyšetření (CT mozku s kontrastem) absolvovat. Předchozí nízké ozáření neznamená, že již nelze v budoucnu žádné rtg vyšetření absolvovat. Rakovina má multifaktoriální příčiny, není důvod se vyhýbat indikovaným rtg vyšetřením z obavy před rakovinou v budoucích letech.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)