Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 14.02.2023 12:26:44
Dobrý deň, chcela by som opýtať na rontgenové žiarenie. Od roku 2020 do roku 2023 som podstúpila kvôli problémom so zubami asi 50 rontgenových snímkov - malé zahryzové. Rontgen mi bol robený kvôli koreňovým výplniam, mostíkom a implantátom. V roku 2022 mi boli urobené ešte dva CT rontgeny zubov s rozpätím 4 mesiacov. Jedno CT hlavy a rontgen dutín. Čaká ma v tomto roku mamografia. Akú veľkú dávku žiarenia som utrpela? Bojím sa následkov do budúcnosti, keďže môj zubár trvá na každoročnom snímkovaní pri preventívnej prehliadke. Ďakujem za odpoveď
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

snímkování zubů, CT hlavy a rtg dutin a plánované zubní rtg v rámci preventivní prohlídky, stejně jako mamografické vyšetření neznamená, že jste byla vystavena dávce záření, která ohrozí vaše zdraví.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)