Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 06.04.2023 20:44:31
Dobry den, zajimalo by mne jak vysoke je rtg s latkou u zjisteni pruchodu vejcovodu. Delali mi to pred 10 lety a vubec jsem to neresila, ted se bojim, ze to byla vysoka davka.
Tez kdyz mi bylo 20 let mi delali neco podobneho pro zjisteni funkce ledvin. Vubec jsem tenkrat nevedela, ze je to vlastne RTG. Mela jsem opakovane nalezy v moci. Uz to je 23 let zpatky, ale ted jsem dostala strach. Jak vyskoka davka to je? Moc dekuji za odpved
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,
velikost vašeho ozáření nemůžeme zpětně přesně zjistit. Kvalifikovaný odhad by mohl být u takových skiaskopických kontrastních vyšetření provedených před 23 lety cca několik mSv efektivní dávky. Jak popisujete, ozáření bylo zdůvodněné zdravotními problémy, přínos je evidentní.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)