Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Časté rentgenování 18.05.2023 10:33:29
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na časté rontgeny počas niekoľkých rokov. Za posledné 4 roky mi vždy na preventívnej prehliadke zubov robil môj zubár rontgeny. Dalšie doplňujúce malé interorálne snímky zahryzové počas vykonania čistenia kanálikov, nasadzovania mostíkov a koruniek. Za rok 2022 som bola na dvoch CBCT zubov a dvakrát na rontgene dutín. Keď to spočítam, tak za tri roky bolo malých rontgenov aj 40. Môj zubár vyžaduje vždy urobiť malý rontgen, pri každej návšteve. Bojím sa ožiarenia a následkov do budúcnosti, nakoľko človek chodí aj na mamografiu a vždy sa prihodí aj nejaký úraz. čítala som že dávka za rok by nemala presiahnuť 100 msv. Ako to prosím vidíte Vy? dakujem za odpoveď
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

dávky z vyšetření zubů, provedené i opakovaně znamenají nízké dávky. Obecně lze říci, že diagnostická vyšetření mají, jsou-li správně zdůvodněna, větší přínos než možné účinky záření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)