Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani 20.04.2009 17:52:40
Dobrý den,
jsem v pátem týdnu těhotenství. V prvním týdnu těhotenství jsem byla na RTG spodní páteře( rentgenovali mě dvakrát), bohužel jsem netušila že jsem těhotná. Je riziko, že jsem nějak ohrozila dítě. Děkuji za odpověd
(Vložil(a): Simon Škáchová)
Odpověď na váš dotaz je obdobná většině předcházejících.
Důsledky ozáření pro zárodek, resp. plod závisí na dvou faktorech: na stadiu nitroděložního vývoje a na absorbované dávce. Z vašeho dotazu vyplývá, že jste byla na rtg vyšetření v pravděpodobném 1. týdnu těhotenství. Ozáření ionizujícím zářením v této ranné fázi je pro zárodek z hlediska genetického postižení nejméně rizikové. Plod by tedy neměl být ohrožen.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)