Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani 12.01.2010 10:32:42
Dobrý den,měla bych také jednu otázku,která se týká RTG záření v těhotenství.V 16.týdnu těhotenství jsem byla navštívit svoje bývalé kolegyně na urologickém sále a stála jsem s nimi na předsálí.Jenže jsem si v tu dobu neuvědomila,že na sále probíhá výkon,u kterého se občas použije rentgen.Ten výkon sice už pomalu končil,netrval určitě více jak deset minut.Ale nevím kolikrát byl za tu dobu použit.Používalo se pojízdné C-rameno.Mám nyní hrozný strach,že mohla do vedlejší místnosti,kde jsem stála proniknout nějaká dávka záření.Jak silná by musela být,aby ohrozila plod a jaké vady by mohla způsobit? Projevilo by se to nějak na ultrazvuku,který mi gynekoložka dělala ve 20.týdnu? Protože ten byl v pořádku.Nyní jsem v týdnu 24.Předem děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Jana Princová)
Vaše přítomnost v předsálí nemohla nijak ohrozit pro plod.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)