Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani 18.06.2012 08:16:28
Posílám doplňující informace k předchozímu dotazu - dcera byla na RTG kyčlí ve 4 letech, dle informací od laborantky mohla být vykrývací dečka skutečně o cca 2cm níže. Údaje o ozáření mi sdělila - dávka 2,88 grejů na metr krychlový, 44KV (kylovat), 5mAs, vzdálenost ohnisková 1m, digitální RTG přístroj takže žádné folie nejsou. Prosím o zpočítání ozáření a není tedy riziko postižení pohl. orgánů?
(Vložil(a): Darina Malá)
Dávka na vaječníky i dělohu je z udaných parametrů (plošné kermy) velmi nízká.
Nemusíte mít obavy o zdravotní stav vaší dcery.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)