Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: caste rentgenovani 25.10.2013 13:23:01
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda a jak mohlo poškodit mé zdraví vyšetření, která jsem podstoupila během dvou měsíců: 1 x CT břicha, 1 x CT kolonografie, 2 x RTG břicha, 1 x polykací akt. Jaké je množství radiační zátěže z těchto vyšetření? Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): M. R.)
Obávat se poškození zdraví nemusíte, pro rtg vyšetření nejsou stanoveny maximální hodnoty dávek ani rozestup mezi vyšetřeními. Indikace vždy záleží na zdravotním stavu a kvalitě požadované informace z vyšetření.
(Za SÚJB: sujb)