Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Dotaz na časté rentgenování 19.11.2013 10:03:07
Dobrýden,

chtěl jsem se zeptat na riziko vyplývající z častého rentgenování. V březnu 2013 jsem absolvoval rentgen zubní čelistí a následně v říjnu 2013 rentgen nosních dutin. Nyní v listpadu je plánován opět rentgen zůbů. Je takové časté rentgenování nebezpečné (zvláště když se jedná o rentgenování stejné části těla - hlavy) nebo dávky jsou tak malé, že ani opakované rentgenování nepředstavuje významé riziko.

Děkuji za odpověď

Jan Kopečný
(Vložil(a): Jan Kopečný)
Opakování rtg vyšetření nepředstavuje zdravotní riziko. Záření se v těle nekumuluje (nezůstává) a dávky jsou velmi nízké.
(Za SÚJB: sujb)