Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 01.07.2014 11:55:06
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je nutné čekat několik dnů po provedení rentgenu a o miminko se pokoušet raději později? Konkrétně jsem byla jen na rentgenu zubů a měla jsem zástěru proti RTG záření, nevím, zda se můžeme ihned po rentgenu opět pokoušet o miminko, nebo třeba až po proběhnutí cyklu ? Je mi už 40 a o miminko se pokoušíme už více jak rok, tak chci mít jistotu, že v případě, že by se to zdařilo, bych mohla být bez obav. Přeci jen už mám strach a rentgen v prvním trimestru asi nejlepší není.Hlavně nevím, zda je nebezpečné jen to rentgenové záření v té dané chvíli, nebo zda i několik dní či měsíců po provedení? Moc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Renáta Pražáková)
Dobrý den,
pokud jste absolvovala snímek zubu, byla dávka, kterou jste vy obdržela v oblasti snímkovaného zubu velmi nízká, dávka na oblast vaječníků byla zcela zanedbatelná, můžeme říci, že "nulová". Není žádný důvod čekat a nepokoušet se o miminko.
Rtg záření se v těle nekumuluje, může být tedy rizikové (pokud vůbec) pouze ve chvíli rtg snímkování.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)