Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 02.09.2014 15:31:33
Dobrý den, ještě prosím o informaci ohledně předešlého dotazu. Byla jsem v místnosti kde se použilo C rameno, bez ochr.pomůcek -jen schovaná za obrazovkami-cca 1,20 od zdroje. Expozice byla 2x 56kv 0,99 mA a 1x 67kv 2,1 mA 3-4 sec. Zpětně jsem zjistila, že v té době jsem byla 10-15 dnů těhotná. Bude vše v pořádku?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, z expozičních parametrů a Vašeho postavení v místnosti, které jste uvedla, je možné vyvodit, že dávka v oblasti Vaší dělohy z těchto expozic (pokud vůbec nějaká byla) byla maximálně v řádu desítek nebo stovek nanoSievertů, což je cca milionkrát méně než dávka, která by mohla být pro dítě nebezpečná. Nemusíte mít žádné obavy.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)