Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

HSG vyšetření - vyšetření průchodnosti vejcovodů 15.10.2014 18:46:35
Dobrý den, čeká mne vyšetření průchodnosti vejcovodů HSG. Vyštření se provádí po menstruaci. Děloha se naplní kontrastní látkou a pod RTG kontrolou se sleduje, zda je děloha v pořádku, jsou průchodné vejcovody apod. Ráda bych se zeptala, jaké je riziko pro budoucí plod, pokud by došlo k otěhotnění v cyklu po HSG vyšetření. Můj gynekolog říká, že dávka RTG záření je velmi malá, že pokud by došlo k otěhotnění a plod byl poškozen, nebylo by to vinou vyšetření. Prosím, existuje vyšší riziko toho, že by miminko bylo postižené, nebo by došlo k potratu? Velmi Vám děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den, rtg vyšetření průchodnosti vejcovodů (HSG) nemůže mít nežádoucí účinek na budoucí zárodek. A to ani v případě, že byste otěhotněla bezprostředně po vyšetření, tedy v cyklu po HSG. Rtg záření při HSG nezvyšuje riziko potratu, ani riziko toho, že by miminko bylo postižené.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)