Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT v těhotenství 04.02.2015 08:21:07
Dobrý den. Pracuji jako recepční na radiologickém oddělení. Občas se stane, že laborant nebo lékař nechtěně otevře dveře od RTG, kde se právě snímkuje. Sedím asi 3m ode dveří na RTG. Plánuji s přítelem dítě. Je zde nějaké riziko poškození plodu? Ochranné pomůcky ani dozimetr nenosím. Mohu na této pozici pracovat až do doby než odejdu na mateřskou dovolenou? Děkuji za odpověď. K.
(Vložil(a): K.)
Dobrý den,

riziko poškození plodu nehrozí. Na této pozici můžete pracovat i v těhotenství. Oznamte však těhotenství zaměstnavateli, on musí zajistit pro Vás, resp. pro nenarozené dítě stejné podmínky jako pro jednotlivce z obyvatelstva.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)